Mostové žeriavy
Mostové žeriavy
 

Mostové žeriavy

V našom výrobnom programe sú zaradené mostové žeriavy jednonosníkové alebo dvojnosníkové. Špeciálnu skupinu tvoria  žeriavy podvesné.

Žeriavy zaisťujú bezpečnú a presnú manipuláciu s materiálom pri dodržaní jednoduchej ovládateľnosti. Dokonalé využitie manipulačného priestoru je dané konštrukciou mostov s priečnikmi. Spolu s kompaktným prevedením najmodernejších kladkostrojov SWF Krantechnik. Pojazd žeriavov a kladkostrojov je štandardne riešený s plynulým rozjazdom, plynulou reguláciou rýchlosti v priebehu manipulácie a s plynulým zastavením.

 

Kladkostroj

Zdvih bremena pomocou elektrického kladkostroja ( lanový alebo reťazový ). Dodávame kvalitné a spoľahlivé Nemecké kladkostroje od firmy SWF Krantechnik no vieme dodať aj kladkostroje od iných výrobcov ( ABUS, STAHL, BACANKAR, LIFTKET ). Sú možné rôzne rýchlosti zdvihov, buď s mikrozdvihom alebo bez neho. Výška zdvihu je na zákazníkovi, no bežne je to 6 až 12 m. Kladkostroj ako aj celý žeriav vieme dodať aj v nevýbušnom prevedení.  

 

Ovládanie

Žeriav je možne ovládať pomocou závesného káblového ovládača. Na požiadanie si zákazník môže vybaviť žeriav diaľkovým rádiovým ovládačom. Žeriav je možne taktiež ovládať zo žeriavového otočného kresla, ktoré sa nachádza v kabíne alebo koši. Naša firma dodáva ovládače od firmy SWF Krantechnik, alebo inými ( HBC, IKUSI,… )

 

Elektroinštalácia

Žeriavy dodávame s kompletnou elektroinštalačnou výbavou. Rozvádzače sú vybavené modernými prvkami, ktoré umožnujú rôzne rýchlosti pohybov riadenými frekvenčnými meničmi.

 

Žeriavy do výbušného prostredia

Naša firma vie dodať žeriav, ktorý je určený do výbušného prostredia. Celý žeriav ako aj kladkostroj sú vyhotovené podľa prísnych noriem a sú dodávané s certifikátom. 

 
Názov
Parametre
Nosnosť
max. 80 000 kg
Rozpätie
do 32 000 mm
Výška zdvihu
do 98 000 mm
Rýchlosť pojazdu žeriava
do 100 m/min
Rýchlosť pojazdu kladkostroja
do 40 m/min
Rýchlosť zdvihu
do 20 m/min
Názov
Parametre
Napätie
380/400/415 V 50 Hz
Štandartne krytie
IP 55
Stykačové ovládanie
48 V
Vypínač zdvihu
4 stupňový koncový
Ochrana proti preťaženiu
Mechanická a tepelná
Sledovanie stavu
„Nova master“